KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12826024
nr 1282 6024
Kjell Rosén
(1909-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 49. Olja på pannå, 30x54 cm
Kjell Rosén, född 1909 i Umeå, död 1982, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 18:49:56
20/10 08:11:33